WIRTUALNA ASYSTENTKA: ŻYĆ I PRACOWAĆ SKĄD CHCESZ DZIĘKI INTERNETOWI

wirtualna asystentka

Kiedy zaczynałam pracować w tym wspaniałym zawodzie, nie zdawałam sobie sprawy z jego potencjału. Chciałam tylko nie mieć więcej szefów, ograniczeń godzinnych i stresujacych przemieszczeń przez 2 godziny dziennie aby dojechać do pracy.

Chciałam być wolna, chciałam żyć pełnią życia a nie tylko w weekend i w wakacje…

Udało mi się zrealizować to marzenie a potem zdałam sobie sprawę, że oprócz tego, mogłam również podróżowac po świecie nie przerywając pracy. Odkąd pracuję jako Wirtualna Asystentka przemierzyłam wzdłuż i wszerz Argentynę, pojechałam do Brazylii, do Urugwaju, kilka razy do Włoch, nie tracąc mojej pracy i czując się jakby na ciągłych wakacjach. Pracowakacjach.

Opowiedziałam moją historię na stronie włoskich Cyfrowych Nomadów, która się specjalizuje w tej nowej silnej tendencji: zdalnej pracy z całego świata dzięki połączeniu przez internet.

Oto krotki opis histori zredagowanej przez Alberto Mattei:

„Po liceum językowym Mary przeprowadza się do Florencji aby studiować w szkole dla tłumaczy. Zaraz po jej ukończeniu wyjeżdża do Londynu, gdzie przechodzi kurs na Hotel Receptionist. Doświadczenie zdobyte w tym zawodzie uświadamia jej, że ma zdolności w relacjach międzyludzkich, które okaże się ważną podstawą do zbudowania jej przyszłej pracy on line. Po dwóch latach w Anglii przeprowadza się do Hiszpanii (Malaga) na kolejny rok. Potem wraca do Włoch, gdzie przebywa około 10 lat w różnych miastach (Rzym, Turyn, Mediolan). We wszystkich tych latach pracuje w 20 różnych firmach! Mówi, że nie mogła zaakceptowac faktu, że mogła „naprawde” żyć tylko kilka godzin na dzień, które pozostawały jej po pracy i wszystkich podróżach z biura do domu w tych dużych miastach. Aby żyć według swoich rytmów musiała czekać na weekend lub urlop i męczyc się przez całe długie tygodnie uciążliwej rutyny.

wirtualna asystentka Mary Tomasso

W 2006 roku wyjeżdża wraz z mężem do Argentyny. Mają projekt na firmę w temacie roślin aromatycznych. Tymczasem w Buenos Aires podejmuje kolejną pracę dla włoskiej firmy i po godzinach często nawiguje w internecie i utrzymuje kontakty z przyjaciółmi w całej Europie.

Nowy rozdzial w karierze Mary zaczyna się przypadkiem kiedy jej mąż któregoś wieczoru ogląda w tv wywiad z Wirtualną Asystentką i od razu opowiada o niej Mary bo wydaje mu się zawodem idealnym dla jego żony.

Mary nie traci czasu i znajduje w sieci Michelle Dale fundatorkę jednej z pierwszych pionierskich stron Wirtualnej Asystencji, Virtual Miss Friday, platforma leader w sektorze Business Managment Online dla firm. Mary od razu pojmuje, że nie chodzi o zwykłą pracę sekretarki na odległość.

To działalność bardzo złożona, stymulująca, różna i cała do wykreowania! Intuicyjnie czuje, że ten rodzaj pracy nie tylko pozwoliłby jej wykorzystać całe doświadczenie, które do tej pory zdobyła ale przede wszystkim, może dać jej wolność i niezależność, której tak jej brakuje aby czuć się zrealizowana.

Przez 5 miesiecy pracuje i biegnie do domu aby wieczorem uczyć się z lekcji kursu online Bureau Red. Mary uzyskuje certyfikat Virtual Assistant i od razu zaczyna proponować się w sieci.

Po intensywnym okresie nauki i pracy przy pierwszych małych zleceniach, Mary zwalnia i blokuje się. W tym samym okresie, również jej mąż rozpoczynał swoją własna działalność. Po wspónej refleksji decyduje, że to jest to, co chce robić! Pracuje nad nową profesjonalną stroną i zdecydowanie proponuje swoje usługi w sieci. Równoczesnie kontynuuje naukę tak, aby oferować coraz więcej usług. Razem z mężem zakładają VirtualMente LLC, platformę online przez którą można kontaktować innych Wirtualnych Asystentńw i w ten sposób prezkazać im nowych klientów pod jej kontrolą.”

Również na stronie polskich Cyfrowych Nomadów znajdziesz wiele doświadczeń osób, które żyją w ten sposób. Zapraszam cię do zapoznania się z tymi historiami. Być może i ty odkryjesz, że Wirtualna Asystencja to zawód dla ciebie i także ty możesz podróżować i pracować skąd zechcesz.

Jeżeli jeszcze nie zapoznałaś/eś się z naszym przewodnikiem zapraszam cię do ściągnięcia darmowego pdf: „Nowe zawody web: Wirtualni asystenci”

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *