JAK USTALIĆ STRATEGIĘ DLA SKLEPU INTERNETOWEGO – CZTERY PODSTAWOWE KROKI

Jak powszechnie wiadomo praca Wirtualnego/ej Asystenta/ki jest bardzo zróżnicowana i coraz częściej zdarza się, że właściciele sklepów on line delegują wiele zadań tej profesjonalnej figurze. Im więcej wiesz na temat sprzedaży online tym bardziej wartościowa okaże się twoja usługa. Poza tym być może w przyszłości sam/a będziesz sprzedawać online więc taka wiedza, tym bardziej ci się przyda.

Przygotowanie strategii dla sklepu internetowego jest niezbędne, jeśli chcesz w dłuższej perspektywie zwiększyć sprzedaż, uzyskać trwałe wyniki i zoptymalizować wydajność witryny. W tym artykule przyjrzymy się czterem podstawowym krokom, które należy wykonać tak aby skonstruować silna strategię.

Wszystko zaczyna się od pytania: dlaczego potencjalny klient powinien kupować produkty w sklepie internetowym? Aby znaleźć odpowiedź, musisz wejść w umysł klienta i jednocześnie zrozumieć, co może zaoferować ten konkretny sklep internetowy i ta konkretna firma.

Zobaczmy, jak przekształcić te sugestie w zwycięską strategię dla sklepu internetowego.

 

1-Poznaj docelowego klienta (firmy)

Pierwszym krokiem każdej strategii sprzedaży, a tym samym strategii skoncentrowanej w świecie online, jest poznanie potencjalnego klienta. Trzeba dogłębnie zbadać jego nawyki, zachowania, potrzeby i pragnienia. Spróbuj odpowiedzieć na te pytania:

Co kocha i czego nienawidzi typowy klient?

Jakie są jego potrzeby?

Jak się zachowuje, jak dokonuje zakupu?

Czego szuka w produkcie, którego potrzebuje?

Wszystkie te informacje są niezbędne do kształtowania witryny i sposobu sprzedaży produktu na obraz i podobieństwo typowego klienta.

 

2- Przeanalizuj produkt i firmę

Gdy klient nie ma już dla ciebie tajemnic, czas zrozumieć dokładnie, co dany produkt i ta konkretna firma mają do zaoferowania. Jeśli chcesz, aby strategia dla sklepu internetowego była efektywna, musisz dokładnie przetworzyć tożsamość właściciela firmy i dokładnie przygotować, ukierunkowaną komunikację, która pasuje do rzeczywistych potrzeb i aspiracji klienta.

Aby to zrobić, musisz dokładnie wiedzieć, jakie są cechy danej firmy, a zwłaszcza, co ją odróżnia od konkurencji. Przydatne może być zadanie sobie poniższych pytań:

Dlaczego firma istnieje? Jakie są jej wartości napędowe?

Jakie są jej mocne i słabe strony?

Jakie są szanse i jakie są zagrożenia rynku?

 

3- Firma i klient: czy jest szansa na związek?

W tym momencie nadszedł czas, aby zsumować odpowiedzi i zrozumieć, jak zapewnić, aby firma i jej produkty były doceniane przez klienta na tyle aby zdecydował się na ich zakup w sklepie internetowym. Wypracuj strategię pozycjonowania:

  • Jakie zalety można wyróżnić, aby przekonać klienta?
  • Jakie są wartości firmy, które mogą przyciągnąć jego przychylne nastawienie?
  • Jak zminimalizować lub rozwiazać słabe punkty firmy?

Te trzy pytania muszą znaleźć przekonującą odpowiedź zarówno z punktu widzenia ogólnej identyfikacji wizualnej, jak i z punktu widzenia właściwości produktu. Oczywiście oba punkty widzenia muszą być spójne.

Nadszedł czas, aby połączyć fragmenty mozaiki i wdrożyć strategię dla sklepu internetowego.

 

4- Premiera online!

Teraz, gdy wiesz, jak przekazać tożsamość firmy tak aby przyciągnąć klientów, nadszedł czas, aby przestudiować skuteczne strategie reklamowe i zwiększyć widoczność sklepu internetowego. Badania dotyczące rodzaju klienta oraz te, które skupiały się na produkcie i firmie mogą być ponownie przydatne:

 

Jaki jest najbardziej opłacalny kanał reklamowy w twoim sektorze? Media społecznościowe czy też wyświetlanie reklam w przeglądarce?

Jakie są oczekiwane zarobki z poszczególnych zamówień w sklepie, a zatem uzasadnione koszty reklamy?

Zawsze monitoruj wydatki i zarobki, aby dokładnie obliczyć ROI (procent zwrotu z inwestycji). ROI jest ostatecznym i niepodważalnym wskaźnikiem do zrozumienia, czy strategie dla tego sklepu internetowego dały pozytywne wyniki, czy też nie.

Co dalej?

Po wdrożeniu ogólnej strategii sklepu internetowego nadszedł czas, aby poprawić szczegóły. Ustrukturyzowana strategia składa się z niezliczonej ilości detalów, które poprawiają wydajność coraz bardziej, poprawka po poprawce.

Świadczysz usługi sklepom internetowym? Jakie masz doświadczenia?

 

Wirtualna Asystentka: Kurs Online

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *