MARY, AUTORKA KURSU

Mary Tomasso, właścicielka międzynarodowej firmy Virtualmente i autorka kursu dla Wirtualnych asystentów.

Prawie wszystkie pozycje zawodowe, które wykonywałam – w turystyce, w branży hotelowej, w biurach jako główny asystent – były powiązane z używaniem jezyków obcych (mówie w pięciu jezykach i aktualnie uczę się rosyjskiego, który będzie moim szóstym językiem)

Dlaczego zmieniłam tak wiele zawodów? Powód jest prosty: ponieważ chciałam stworzyć coś własnego, nie chciałam realizować marzeń innych osób. Postanowiłam wziąć w swoje ręce kontrolę nad moim własnym życiem, nie szukać wymówek i być odpwiedzialną w 100% za każdą decyzję.

W 2009 roku zostałam wirtualną asystentką i od tamtego czasu ciągle rozwijam sie profesjonalnie. W następstwie zaczęłam pomagać innym w tym przeobrażeniu. W 2013 roku opubllikowałam pierwszy kurs dla wirtualnych asystentów/ek w języku włoskim a moja pierwsza książka „Zmień pracę, zmień życie” została opublikowana w 2015 roku.

Moim obiektywem jest pomoc jak najwiekszej ilości osób w zdobyciu niezależnej pracy, która pozwoli im żyć i pracować tam gdzie chcą.

Ta strona została zrealizowana z myślą o formowaniu i informowaniu wirtualnych asystentek/ów i oparta jest na moim projekcie bazie w języku włoskim.

Współtwórczyniami są Aleksandra i Lucy, które odbyły mój kurs w języku włoskim w roku 2015 i aktualnie pracuja jako wirtualne asystentki.

 

 

ALEKSANDRA, WA

Trafiłam na pierwszy kurs w języku włoskim “Jak zostać wirtualnym/a asystentem/ka” autorstwa Mary, kiedy byłam w takim momencie mojego życia, w którym szukałam alternatywnych rozwiązań zawodowych ściśle związanych ze słowem autonomia.

Od lat pracowałam w biurze a dokładnie w sektorze handlowym. Generalnie lubię moją pracę choć wykonywałam ją jedynie w formie tradycjonalnej.

Dzięki kursowi Mary odkryłam zupełnie nowy świat marketingu online. Z każdą lekcją zaczynałam rozumieć jak wielki potencjał leży w tym zawodzie a co najważniejsze, że daje niezależność, której instynktownie od dawna szukałam.

Praca on line, najbardziej odpowiednia forma, która pozwoli mi wykorzystać dotychczas zdobyte doświadczenie.

Jestem pewna, ze profesjonalność i bogate doświadczenie Mary pomoże wielu osobom w Polsce w zrealizowaniu ich pragnień i zmieni ich życie na lepsze.

 

 

LUCY, WA

Wirtualna Asystentka i właścicielka  firmy Gut feeling .

Wirtualna asystentka specjalizująca się we współpracy między Polską a Włochami oraz w Web design i digital marketing.

Mieszkam we Włoszech od dzieciństwa i mam włosko-polskie pochodzenie.

Przez okolo 15 lat zajmowałam się importem produktów (import-export drewna: paliki toczone, korowane i pellet) z Polski do Włoch a od 2015 roku zaczęłam pracować jako Wirtualna Asystentka.

Od wielu lat marzyłam o zawodzie, który dałby mi możliwość pracy z jakiegokolwiek miejsca na świecie, ale nie wiedziałam w jaki sposób to zrealizować.

Dzięki temu szkoleniowi online, zdobyłam potrzebne umiejętności a przede wszystkim zmienił się mój sposób patrzenia na świat, bo zrozumiałam jak wiele oferuje.

Mam nadzieje, że również w Polsce ten kurs okaże się pomocny osobom poszukającym, tak jak ja, niezależności i pracy dostosowanej do ich własnych potrzeb.