Motyw WordPress – nie tylko ładny!

Zastanawiasz się nad stworzeniem twojej pierwszej profesjonalnej witryny / bloga za pomocą WordPress?

Ci, którzy pracowali z WordPress w celu stworzenia osobistego projektu wiedzą, że wybór motywu nie jest łatwy i może sprawić dużą różnicę.

Ale zanim zaczniemy rozmawiać o motywach, przypomnijmy, co to jest WordPress, dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tej platformy.

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią czyli CMS (Content Management System).

WordPress działa w oparciu o PHP/MySQL i jest niezwykle łatwy w instalacji i konfiguracji.

Niewątpliwie WordPress jest jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do tworzenia stron internetowych na świecie, oto kilka przykładów słynnych witryn wykonanych za pomocą tego CMS:

Aby utworzyć witrynę w WordPressie, musimy zainstalować motyw. Mamy dostępnych tysiące darmowych i wiele innych za opłatą.

Jeśli realizujesz twoją pierwszą stronę, możesz rozpocząć pracę z bezpłatnym motywem, choć generalnie nie jest to zalecane.

Jednak zakup motywu bez odpowiedniej wiedzy, jak go wybrać i bez wystarczającej informacji na jego temat może być bardzo ryzykowny … i sporo cię kosztować.

Kiedy zrobiłam moją pierwszą stronę internetową, kupiłam drogi szablon, który wydawał mi się ładny estetycznie …, ale co z tego skoro był bardzo skomplikowany w użyciu i sprawiał mi problemy … w końcu go znienawidziłam i wyrzuciłam z mojego CMS.

Jaki był mój kolejny krok? Wybrałam bezpłatny motyw, który wydawał się prosty w użyciu i miał wszystko, co było mi potrzebne, a jak już się z nim zaprzyjaźniłam to kupiłam upgrade, aby mieć dodatkowe funkcje. Problem polega na tym, że nie był on zbyt często aktualizowany przez autora, więc z czasem zaczął mi sprawiać problemy.

Wtedy zrozumiałam, że muszę dokładnie przestudiować ten temat. Istnieje sporo stron internetowych, na których można kupić motywy WordPress, ale jedną z najlepszych i najbardziej znanych jest Themeforest. Uważana jest za najlepszą i najbardziej niezawodną.

Ale uwaga: tutaj znajdziesz nie tylko świetne motywy, więc warto wiedzieć, jak go wybrać.

Jakie funkcje powinien mieć dobry motyw?


– Możliwie duża liczba pobrań i recenzji

– Kompatybilny z najnowszą wersją WordPress

– Responsive

– Czysty kod

– Zoptymalizowany w kluczu SEO

– Funkcjonalność

– Łatwość wdrożenia

– Obsługa klientów

– Jeśli masz specjalne potrzeby, takie jak strony docelowe lub obszary członkowskie, realizacja witryny wielojęzycznej lub e-commerce, sprawdź, czy jest on zgodna z niezbędnymi wtyczkami (np. OP, WPML, WOOCOMMERCE)

– Funkcje zawarte w pakiecie (wtyczka, panel sterowania, slider, widżety, kreator układów …)

Po sprawdzeniu tych punktów przeczytaj recenzje, aby sprawdzić, czy nie ma powtarzających się problemów.

Macie już doświadczenia z wyborem motywu? Pracujecie na jednym sprawdzonym czy też testujecie ciągle nowe?

.

.

.

About the Author

Lucy

Jestem Lucy, realizuję strony internetowe i e-commerce w WordPress dla małych firm. Jako Wirtualna Asystentka zajmuję się także profesjonalnym zarządzaniem stron www, newsletterem i mediami społecznościowymi. Moją misją jest pomóc małym firmom w wykreowaniu profesjonalnego wizerunku w Internecie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *