JAKI HOSTING DLA TWOJEJ STRONY?

Kto zamierza otworzyć własną witrynę z pewnością pierwsze pytanie na jakie musi sobie odpowiedzieć będzie: Jaki wybrać hosting? Dla wyjaśnienia: hosting to miejsce na komputerze zwanym serwerem i podłączonym do Internetu. Aby strona internetowa była widoczna i poprawnie działała, musi obsługiwać ją serwer.

We Włoszech aktualnie dużą popularnością cieszy się SiteGround. Od lat używam tego serwisu i muszę przyznać, że ma naprawde dużo zalet.

SiteGround oferuje zoptymalizowane plany hostingowe dla WordPress (i nie tylko), ulepszone serwery, które zapewniają doskonałą wydajność, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, wszystkie objęte usługą pomocy technicznej, która jest zawsze obecna i reaguje w bardzo krótkim czasie. Posiadają szeroki wybór różnych usług jak: hosting dzielony, hosting typu chmura a także w pełni dedykowane serwery.

Dla kogoś kto chce przenieść istniejącą już stronę internetową z innego hostingu oferują także konkretne wsparcie i wykonają to dla ciebie w ciągu kilku godzin, a nawet za darmo, jeśli zapisałeś się na jeden z planów GrowBig lub GoGeek.

I tak przechodzimy do planów jakie oferują:

Czasami wybór zarządzanego planu WordPress ogranicza twoją elastyczność, a także wiele kosztuje. SiteGround oferuje zoptymalizowane plany dla WordPress, z doskonałą usługą wsparcia, w niewątpliwie wygodnej cenie, zaczynając już od 3,95 € miesięcznie!

SiteGround ma wszystkie zalety zarządzanej usługi hostingowej (tj. współzarządzanie przez dostawcę), z elastycznością i wygodą wspólnego planu.

Jeśli chcesz, aby twoja witryna WordPress była „na maksa”, musisz polegać na jednym z dostawców, który oferuje konkretne plany hostingowe dla tej platformy CMS. Udoskonalone serwery SiteGround zapewniają wysoką wydajność witryny, dzięki czemu nie zwalniają i mogą być lepiej indeksowane przez wyszukiwarki.

Jeśli chcesz rozwijać się w Google, wybór skutecznego hostingu jest pierwszym krokiem do podjęcia, a SiteGround jest najlepszym rozwiązaniem.

Co więcej, ten dostawca jest jednym z nielicznych polecanych przez WordPress, radzę nie zaniedbywać tego podstawowego aspektu.

SiteGround obiecuje 99,9% uptime i muszę powiedzieć, że obietnica została (do tej pory) utrzymana.

W planie podstawowym możesz skorzystać z darmowej sieci CDN, a dzięki planowi GrowBig możesz w pełni korzystać z SuperCachera, doskonałego zasobu, który zapewnia ładowanie nawet 4 razy szybciej niż twoja strona internetowa.

Szybkie wsparcie, 24 / 24h

Jedną z rzeczy, które najbardziej doceniam w SiteGround, jest jakość obsługi. Jeśli kiedykolwiek musiałeś skorzystać z planu hostingowego, być może zauważyłeś, że technicy czasami niechętnie udzielają wsparcia w kwestiach, które mają wpływ na WordPress, Twoją witrynę lub zainstalowane wtyczki. Raczej po prostu sprawdzają działanie serwera i upewniają się, że wszystko działa prawidłowo.

SiteGround zaś ma wyspecjalizowany zespół wsparcia w WordPress, który jest w stanie ci pomóc nawet wtedy, gdy problemy twojej witryny nie zależą wyłącznie od wydajności samego serwera.

Kiedy miałam problemy, technicy udali się bezpośrednio do mojej witryny i rozwiązali problemy.

Są zawsze dyspozycyjni i dają ci informacje, które optymalizują działania witryn, które goszczą na swoich serwerach.

Jedynym problemem może być bariera językowa. Mam nadzieję, że również w Polsce SiteGroung znajdzie dużą grupę swoich fanów bo właśnie w ten sposób może doczekamy się również polskiej wersji językowej. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z Siteground nie było włoskiej wersji. Pojawiła się ona chyba rok temu, głównie dlatego że liczba użytkowników była bardzo duża i w ciągłej tendencji rosnącej.

A teraz przejdzmy do kolejnych zalet:

Wielopoziomowy system bezpieczeństwa przed atakami hakerskimi

Jak już wspomniałam, Hosting SiteGround oferuje wszystkie zalety zarządzanego planu WordPress; zaawansowanego planu. Wśród nich wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez:

Automatyczne aktualizacje, ale bez utraty kontroli nad Twoją witryną.

Po wydaniu nowej wersji WordPressa lub jednej z zainstalowanych wtyczek, SiteGround automatycznie zaktualizuje się. Otrzymasz jednak powiadomienie z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Jeśli wolisz, możesz aktualizować ręcznie. Jeśli potrzebujesz więcej czasu (na przykład na tworzenie kopii zapasowych), możesz wyłączyć automatyczną aktualizację.

Czasami zarządzane plany WordPress nie pozwalają na instalację niektórych wtyczek, ponieważ mogą one powodować luki w systemie bezpieczeństwa. SiteGround działa inaczej: regularnie monitoruje stan zabezpieczeń najczęściej używanych wtyczek WordPress. Jeśli problem zostanie zidentyfikowany, zespół techniczny wprowadza dodatkowe zabezpieczenia na poziomie serwera, aby zapewnić bezpieczeństwo stron.

Gdy korzystasz z udostępnionego planu hostingu, Twój blog udostępnia serwer innym witrynom. Czasami moze to spowodowac konflikt na poziomie zabezpieczenia. W rzeczywistości, jeśli jedna z tych stron jest zagrożona, mogą też być w niebezpieczeństwie wszystkie konta znajdujące się na tym samym serwerze.

Aby uniknąć tego problemu, SiteGround izoluje konta swoich klientów, nawet jeśli wykupili wspólny plan hostingu. W ten sposób poziom bezpieczeństwa na twojej stronie osiąga maksymalne poziomy.

Znajomość tego wszystkiego z pewnością sprawi, że będziesz spać spokojnie i rozwijać twój biznes online, zgodnie z Twoimi życzeniami.

cPanel do zarządzania twoją przestrzenią internetową

Po zarejestrowaniu się u dowolnego dostawcy masz dostęp do panelu kontrolnego, za pomocą którego możesz zarządzać swoją przestrzenią internetową, pocztą e-mail, zarejestrowanymi domenami, aplikacjami, bazą danych mySQL i tak dalej.

Specjalnie dla tych, którzy nie są ekspertami od zarządzania serwerem, konieczne jest, aby panel sterowania był jak najbardziej kompletny i intuicyjny.

SiteGround używa cPanel i jest to absolutnie najlepszy panel kontrolny do zarządzania wszystkim, co dotyczy Twojej witryny. Do tej pory nie znalazłam żadnego systemu zarządzania, który byłby na tym samym poziomie.

Dostępne z każdym planem, cPanel pozwala łatwo i elastycznie zarządzać każdym aspektem witryny lub witryn (jeśli masz więcej niż jedną) i powiązanych domen.

Zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni

To, co jeszcze bardziej przekonało mnie do wyboru SiteGround to fakt, że każdy plan ma 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz anulować subskrypcję, możesz to zrobić natychmiast, bez konieczności wyjaśniania.

Warto więc przetestować usługę, z taką dodatkową gwarancją.

Przenieś swoją istniejącą witrynę do SiteGround

Bardzo często polecam SiteGround tym, którzy już mają uruchomioną stronę internetową (niezależnie od tego, czy używają WordPressa, czy nie) i chcą zmienić usługę hostingową, ponieważ nie jest ona satysfakcjonująca. W rzeczywistości technicy zajmą się przeniesieniem strony, w kilka godzin.

Bardzo ważny aspekt! Zmiana usługi hostingu jest ważnym krokiem i ważne jest, aby można było to zrobić bez utraty danych i w najkrótszym możliwie czasie.

Poleganie na technikach, którzy mają duże doświadczenie w tego typu transferach, zagwarantuje prostą i bezstresową migrację.

Następnie poinformują Cię, jak korzystać z domeny, którą już posiadasz, albo przesyłając ją, albo zmieniając serwery nazw (DNS).

 

Jest wielu dostawców hostingu. Ze wszystkich wymienionych wyżej powodów SiteGround jest moim zdaniem zdecydowanie najlepszym na rynku.

Czy kiedykolwiek testowałeś tego dostawcę? Do zobaczenia w komentarzach, będziemy szczęśliwe, jeśli zechcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem, a jeśli masz pytania, chętnie odpowiemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *