DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z WIRTUALNEGO CZATU NA TWOJEJ STRONIE

Czat online pozwala zaoferować wsparcie w czasie rzeczywistym wszystkim odwiedzającym stronę internetową, ale także aby zbierać opinie, które mogą być bardzo przydatne dla rozwoju firmy. Dowiedz się, jak najlepiej z niego korzystać!

W dzisiejszym artykule mówię o narzędziach, które pozwalają zainstalować darmowy wirtualny czat na twojej witrynie. Mechanizm, który pozwala rozwijać działalność online i stale ją optymalizować.

Czaty online nie tylko zapewniają wsparcie w czasie rzeczywistym odwiedzającym stronę internetową (i tym samym zwiększają współczynnik konwersji), ale pozwalają także na otrzymywanie informacji zwrotnych od potencjalnych klientów, co powoduje ciągły wzrost firmy, dzięki nowym i często nieoczekiwanym pomysłom.

Bodźce pochodzące z wirtualnego czatu można analizować i wykorzystywać do wprowadzania zmian na stronie internetowej lub w procedurze firmy. Można także przetestować nowe pomysły w celu zweryfikowania ich skuteczności.

Jak zainstalować live chat na stronie internetowej?

Większość wirtualnych czatów oferuje darmowe (lub tanie) rozwiązania do konkretnej liczby odwiedzających. Pozwala to sprawdzić ich skuteczność i ewentualnie zdecydować się na odpłatną wersję, jeśli będzie takie zapotrzebowanie.

Aby zainstalować czat online, po prostu wybierz konkretny produkt i zasubskrybuj usługę online. Oprogramowanie zapewni kod (JavaScript), który programista może zainstalować na stronie internetowej w ciągu kilku minut.

Oczywiście istnieje także cała masa wtyczek dla WordPressa, które wystarczy zainstalować i aktywować.

Z jednej strony odwiedzający stronę będą widzieć okno, w którym mogą publikować wiadomości w czasie rzeczywistym.
Z drugiej strony, ten kto zajmie się udzielaniem odpowiedzi
zobaczy wiadomości przychodzące ze strony internetowej i będzie w stanie natychmiast odpowiedzieć potencjalnemu klientowi.

Znaczna część tego rodzaju usług internetowych jest łatwa w obsłudze dzięki intuicyjnym wizualizacjom oraz szybkim i prostym procedurom. Szczególnie polecamy:

Zendesk Chat, Tawk ToOba programy mają podobną charakterystykę i oferują bezpłatne usługi w ramach pewnej liczby wizyt na stronie internetowej

Tidio Live ChatNowoczesna estetyka czatu. Wersja darmowa pozwala na użytkowanie przez jednego operatora. Posiada dużo opcji konfiguracji i #homedodatkowych widżetów. Umożliwia wysyłanie automatycznych wiadomości, śledzenie statystyk, przeprowadzania ankiet oraz wysyłanie wiadomości na maila.

Wp Live Chat – Ma nieograniczoną liczbę rozmów, zmianę kolorów, zapamiętowanie wiadomości offline, historia czatów, ustawienie szybkich odpowiedzi, ankiety, sondaże, obsługę czatu na smartfonie oraz pulpicie. Wersja darmowa posiada praktycznie wszystkie potrzebne funkcje i znakomicie konkuruje z płatnymi rozwiązaniami.

Kilka porad dotyczących korzystania z live chatu

  • Używaj wstępnie zdefiniowanych wiadomości, które mogą kierować rozmową.

Jeśli niewielu użytkowników korzysta z chatu online, staraj się stymulować ich używanie, wpisując wiadomoś, która może przyciągnąć ich uwagę i pobudzić do rozmowy. Przykładem może być ogólne: „Czy możemy pomóc Ci w rozwiązaniu niestandardowym?” (Które zachęca do podania określonych informacji) lub „Czy chcesz zdobyć więcej czasu aby zająć się twoim biznesem?” (Idealny dla WA, które zachęcają do oddelegowania zadań wykonawczych).

  • Wprowadź określone wiadomości w sekcjach witryny, o których chcesz uzyskać opinie

Jeżeli uruchomiłeś nową usługę, wprowadziłeś nowy produkt czy też zaktualizowałeś konkretną stronę na witrynie moze to być dobra okazja, aby sprawdzić zadowolenie użytkowników, którzy faktycznie odwiedzają Twoją witrynę w czasie rzeczywistym. Spróbuj zmienić domyślny komunikat wirtualnego czatu w tych przypadkach, proaktywnie pytając o opinię potencjalnych klientów.

  • Aktywuj czat tylko w określonych i ważnych momentach

Jeśli jesteś bombardowany wiadomościami … to dobrze! Czasami jednak może być to uciążliwe. W takim przypadku spróbuj zmniejszyć przepływ wiadomości, sprawiając, że wirtualny czat będzie wyświetlany tylko wtedy, gdy potencjalni klienci będą potrzebować pomocy. Na przykład, możesz ustawić czat online po pięciu minutach wizyty jednego użytkownika.

  • Zastanów się i przeanalizuj częste prośby odwiedzających

Z wielu wirtualnych czatów można eksportować rozmowy ze strony. W ten sposób możesz studiować i analizować najczęstsze zapytania, aby zidentyfikować główne trendy związane z witryną.

W ten sposób można ulepszyć stronę internetową, podążając za bodźcami odwiedzających i testując je na platformach testowych A / B, weryfikując skuteczność sugestii.

  • Używaj czatu jako wirtualnego sprzedawcy

Nie tylko cios i reakcja, ale także a przede wszystkim proaktywność.

Oto, co powinien zrobić dobry agent obsługi klienta: doradzanie najlepszych produktów, zapewnienie niewielkich zachęt (kuponów i prezentów), jeśli użytkownik jest szczególnie niezdecydowany.

Wirtualny czat jest zatem okazją do aktywnej interwencji w proces decyzyjnym potencjalnego klienta, stymulując do zakupu i zwiększając współczynnik konwersji.

Kilka wniosków na temat wirtualnego czatu

Live chat jest nie tylko doskonałym narzędziem do obsługi klienta, które pozwala reagować w czasie rzeczywistym na prośby potencjalnych klientów, ale jeśli używa się go z głową, pozwala zwiększyć sprzedaż i zebrać bardzo przydatne opinie od odwiedzających.

Jest elementem Conversion Rate Optimization (CRO), który pozwala zoptymalizować współczynnik konwersji bez dodatkowych kosztów, oferując za to użyteczne usługi dla odwiedzających i odzyskując tych, którzy opuszczają naszą witrynę

Na co czekasz, aby dodać go na twojej stronie?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *